2. септембар

Други септембар означио је почетак нове школске године. Школски плато био је препун ђака и родитеља. Посебно узбуђени били су ђаци прваци. Учитељице првог разреда Мирослава Терзин, Мирјана Гурзулов и Светлана Фаркаш, са радошћу су их дочекале. Директорица школе Славица Лазић примила је госте из локалне самоуправе, поздравила ђаке прваке и пожелела им успешне школске дане. Никола Лукач, градоначелник, Тихомир Фаркаш, члан градског већа задужен за образовање и Мелита Гомбар, задужена за националне мањине, родну равноправност и бригу о породици, поделили су свим ђацима првацима бесплатне уџбенике, школски прибор и опрему за физичко. Засладили су се слаткишима и овај први школски дан провели безбрижно и весело са новим другарима и учитељицама.